Zmienność eteru teraz najwyższa w ciągu sześciu miesięcy w porównaniu z Bitcoin’ami

Omkar Godbole
Zmienność eteru teraz najwyższa w ciągu sześciu miesięcy w porównaniu z Bitcoin’ami
Inwestorzy oczekują większej zmienności w eterze (ETH) w porównaniu z Bitcoin Code, według kluczowej metryki, z miarą ryzyka na poziomie sześciomiesięcznym w okresie boomu w zdecentralizowanych finansach (DeFi).

Trzymiesięczna różnica pomiędzy zmiennością eteru a bitcoin’a wzrosła do 29%, co jest najwyższym poziomem od 23 lutego, według źródła danych Skew.
Metryka, która śledzi różnicę w sugerowanej zmienności dla opcji at-the-money w obu kryptokursach wzrosła z -2,4% do 29% w ciągu dwóch miesięcy.
Zmienność implikowana jest obliczana na podstawie cen opcji i pokazuje opinię rynku na temat potencjalnych ruchów instrumentu bazowego. Jest ona często uważana za wyznacznik ryzyka rynkowego.

Potencjalny duży ruch“ – ale niekoniecznie w górę

Gwałtowny wzrost spreadu zmienności sugeruje, że inwestorzy wyceniają większe ruchy procentowe w eterze niż bitcoin w następnym kwartale.
„Inwestorzy koncentrują się na DeFi i pamiętają o potencjalnym dużym ruchu w ETH,“ powiedział Emmanuel Goh, Prezes Zarządu Skew.
Sugerowana zmienność nie mówi nam nic o kierunku kolejnego wielkiego ruchu.
Jako takie, inwestorzy są ostrzeżeni przed interpretowaniem wzrostu niestabilności ether-bitcoinów jako byczego sygnału cenowego.

Eter był świadkiem większej zmienności cen w ciągu ostatnich czterech tygodni. Trzymiesięczny ether-bitcoin zrealizował spread zmienności na poziomie 5,7% w dniu 20 lipca i był ostatnio obserwowany na poziomie 19%, co stanowi najwyższy poziom od 11 czerwca.

Zrealizowana lub historyczna zmienność cen jest miarą codziennych ruchów cen, które już miały miejsce. Sugerowana zmienność jest tym, czego rynek oczekuje w przyszłości.
Cena Bitcoinu wzrosła o 64% w skali roku, podczas gdy eter zyskał ponad 200%, jak wynika ze źródła danych CoinDesk 20.
Łączna wartość zablokowana w platformach DeFi zamyka się obecnie na poziomie 7 miliardów dolarów – wzrost o 10% w ujęciu rok do roku, zgodnie z danymi dostarczonymi przez defipulse.com. Większość aplikacji zdecentralizowanych opiera się na łańcuchu blokowym eteru.
Średnie koszty transakcyjne sieci eterowej osiągnęły na początku tego miesiąca rekordowy poziom powyżej 6 dolarów, sygnalizując zatory w sieci.